CENTRUM SZKOLEŃ BEHAWIORALNYCH

III Kongres Weterynaryjnej Medycyny Behawioralnej

Warszawa 3-4 grudnia 2016

Współorganizator

Patronat

Patronat medialny

punktów edukacyjnych

Program kongresu:

Sobota 03.12.2016

9.00-10.00
rejestracja uczestników

10.00-11:30
lek.wet. Joanna Iracka – Skąd się wzięła ta kałuża? Dlaczego koty oddają mocz w niepożądanych miejscach.

11:30-12.00
przerwa kawowa

12.00-13:30
dr n. wet. Marta Mendel – Leki roślinne w terapii kotów – bezpieczne, bo naturalne, czy jednak trzeba uważać?

13:30-14:30
przerwa obiadowa

14:30-16.00
lek. wet. Jolanta Łapińska – Specyfika pracy behawiorysty w schronisku dla psów.

16.00-16:30
przerwa kawowa

16.30-18.00
Zofia Mrzewińska – Zaspokojenie potrzeb emocjonalnych jako wyznacznik dobrostanu psa.

 

Niedziela 04.12.2016

9.00-10.30
mgr Andrzej Kłosiński – Znaczenie wiedzy etologicznej i psychologicznej w diagnozowaniu i terapii zaburzeń zachowania zwierząt towarzyszących. Współczesny paradygmat pracy behawiorysty zwierząt.

10.30-11:00
przerwa kawowa

11:00-12.30
dr n.wet. Marcin Wrzosek – Różnicowanie zaburzeń behawioralnych i neurologicznych u psów i kotów.

12.30-13:30
przerwa obiadowa

13:30-15:30
dr n.wet Dariusz Jagielski – Jakość życia w chorobie nowotworowej – od rozpoznania …

lek. wet. Zofia Fraś – Ból w chorobie nowotworowej – jak go rozpoznać i jak z nim walczyć?

dr n. wet. Dariusz Jagielski – Jakość życia w chorobie nowotworowej – … do leczenia.

15:30-16.00
przerwa kawowa

16.00-17:00
dr n.wet. Sybilla Berwid-Wójtowicz – Wpływ diety w padaczce idiopatycznej.

J_Iracka

l​ek. wet. Joanna Iracka

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW. Od 1997 roku zajmuje się rozwiązywaniem problemów behawioralnych i leczeniem zaburzeń zachowania u psów i kotów. Odbyła praktyki kliniczne u specjalistów w Belgii, Wielkiej Brytanii i USA. W 2000 roku uzyskała dyplom specjalisty lekarza weterynarii-behawiorysty przyznawany przez Écoles Nationales Vétérinaires Françaises (Państwowe Wyższe Szkoły Weterynaryjne Francji). Od 15 lat prowadzi wykłady i szkolenia w zakresie medycyny behawioralnej w Polsce i za granicą. Członek European Society for Veterinary Clinical Ethology (od 1995) i Zoo-Psy (od 2000). Popularyzuje wiedzę o zachowaniu zwierząt w prasie dla miłośników psów i kotów, brała udział w programach TVP.

IMG_4617

lek. wet. Jolanta Łapińska

Po ukończeniu studiów weterynaryjnych szczególnie zainteresowała się etologią i zaburzeniami zachowania zwierząt, co poskutkowało ukończeniem kursów zawodowych zoopsychologa oraz trenera psów. Własną praktykę zoopsychologiczną prowadzi od 2008 roku. Specjalizuje się w terapii zaburzeń zachowania psów i kotów. Od 2014 roku pracuje jako zoopsycholog w warszawskim schronisku dla zwierząt Na Paluchu. Prowadzi liczne specjalistyczne szkolenia i seminaria z zakresu etologii i terapii zaburzeń zachowania zwierząt. Organizuje także wykłady wybitnych światowych specjalistów z tych dziedzin. Współpracuje z Akademie für Tiernaturheilkunde w zakresie przygotowywania materiałów dydaktycznych dotyczących terapii zaburzeń behawioralnych u psów i kotów. Jest biegłą sądową z zakresu oceny zachowań zwierząt towarzyszących oraz możliwości ich terapii, a także dobrostanu zwierząt towarzyszących.

Mendel_Foto

dr n. wet. Marta Mendel

Absolwentka warszawskiego Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. W 2005 roku rozpoczęła studia doktoranckie w Katedrze Nauk Przedklinicznych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW, które zakończyła obroną pracy doktorskiej w 2010 roku. Od 2008 roku jest pracownikiem Zakładu Farmakologii i Toksykologii, gdzie prowadzi zajęcia z toksykologii ogólnej oraz klinicznej toksykologii małych i dużych zwierząt dla studentów WMW, a także dla uczestników Studiów Specjalizacyjnych „Choroby małych zwierząt”. Jest autorem i współautorem wielu artykułów naukowych oraz popularnonaukowych z zakresu zatruć zwierząt. W pracy naukowej zajmuje się głównie badaniem wpływu substancji roślinnych na motorykę przewodu pokarmowego oraz aktywność metaboliczną wątroby. Prywatnie mama dwóch urwisów, właścicielka trzech czarnych kotów oraz białego psa.

Zofia Mrzewińska

Zofia Mrzewińska

Autorka kilku popularnych poradników o szkoleniu psów, jeden z członków-założycieli Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami „STORAT” zarejestrowanego w Rzeszowie, instruktor szkolenia psów Związku Kynologicznego w Polsce oraz międzynarodowy sędzia kynologiczny prób pracy i charakteru psów. Trener i szkoleniowiec pracujący z psami od 40 lat.

Andrzej Klosinski

mgr Andrzej Kłosiński

Mgr psychologii, absolwent KUL, dyplom 1988. W latach 1989 – 1993 pracował jako psychoterapeuta w Ośrodku Leczenia Nerwic w Krakowie. W latach 1993-95 studia podyplomowe w zakresie zarządzania w Szkole Zdrowia Publicznego CM UJ. W latach 2004-2005 kształcił się w Centre of Applied Pet Ethology (COAPE) w Wielkiej Brytanii pod kierunkiem profesora Petera Neville’a. 2005 – dyplom Practical Aspects of Companion Animal Behaviour and Training (COAPE) akredytowany przez National Open College Network of the United Kingdom. Członek COAPE Association of Pet Behaviourists and Trainers, członek Polskiego Towarzystwa Etologicznego. Od 2008 roku dyrektor COAPE w Polsce.

?

dr n. wet. DECVN Marcin Wrzosek

Marcin Wrzosek jest adiunktem w Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką Chorób Koni, Psów i Kotów, Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, gdzie otrzymał tytuł doktora nauk weterynaryjnych w roku 2010. W roku 2011 uzyskał tytuł Dyplomowanego Specjalisty Europejskiego College’u Neurologii Weterynaryjnej. Autor licznych publikacji z zakresu neurologii weterynaryjnej, szkoleń, wykładów oraz warsztatów dla lekarzy weterynarii w dziedzinie neurologii weterynaryjnej, m.in. prowadzenie wykładów kursu II stopnia szkoły Luksemburskiej ESAVS. Od 2015 przewodniczący sekcji neurologicznej PSLWMZ.

Dariusz Jagielski

dr n. wet. Dariusz Jagielski

Jest absolwentem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. W 2001 roku obronił pracę doktorską tyczącą epidemiologii i leczenia chłoniaka złośliwego psów. Od wielu lat jest aktywnym członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Onkologii Weterynaryjnej i uczestnikiem sympozjów weterynaryjnych, zarówno krajowych, jak i europejskich (również w charakterze wykładowcy). Jest autorem publikacji z dziedziny onkologii weterynaryjnej. Przez ponad 10 lat był wykładowcą akademickim zajmując się przede wszystkim onkologią i hematologią weterynaryjną. Obecnie jest przewodniczącym Sekcji Onkologii Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt oraz wykładowcą podyplomowych studiów specjalizacyjnych dla lekarzy weterynarii na Wydziałach Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie, Lublinie oraz Olsztynie.Współtwórca Przychodni Weterynaryjnej BIAŁOBRZESKA w Warszawie.

Sybilla

dr n. wet. Sybilla Berwid-Wójtowicz

Specjalista żywienia zwierząt, doktor nauk weterynaryjnych, magister inżynier zootechniki. Prowadzi wykłady, seminaria i warsztaty na tematy związane z żywieniem i dietetyką zwierząt domowych. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących żywienia i dietetyki zwierząt towarzyszących. Autorka licznych publikacji na ten temat.

Zofia Fras

Zofia Fraś

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Członek AVA. Interesuje się głównie anestezjologią, intensywną opieką oraz medycyną ratunkową. Stale rozwija swoje umiejętności ucząc się od najlepszych zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Od początku swej pracy zawodowej związana z Przychodnią Weterynaryjną BIAŁOBRZESKA. Zdobytą wiedzą i doświadczeniem zawsze dzieli się z innymi. Bardzo lubi opowiadać o zwierzętach, nieco mniej o sobie.

© 2017 etovet.pl
All Rights Reserved

e-mail: etovet@etovet.pl

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj informacje o nowościach wprost
do Twojej skrzynki e-mailowej.

Zapisując się do newslettera – wyrażasz zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na podany adres e-mail informacji handlowych dotyczących usług oferowanych przez ETOVET.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do korzystania z Newslettera. Przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych  jest Centrum Szkoleń Behawioralnych ETOVET Agata Sowińska, 02-791 Warszawa, ul. Na Uboczu 12/1.
NIP 5252363130. 

Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji
usługi Newsletter oraz w celach marketingowych.

Twoje dane są bezpieczne, nigdy nie będą zbierane ani nie zostaną sprzedane do celów marketingowych.