CENTRUM SZKOLEŃ BEHAWIORALNYCH

Edycja jesienna

Już niebawem szczegółowy program

Medycyna ratunkowa psów i kotów w pigułce

Kurs podstawowy dla lekarzy weterynarii

Warszawa

Jedyne w swoim rodzaju warsztaty skoncentrowane na najważniejszych aspektach pierwszej pomocy, algorytmów postępowania oraz anestezji i analgezji w sytuacjach nagłych.

Warsztaty poprowadzi lek. wet. Zofia Fraś, doświadczony anestezjolog, szkoląca się intensywnie w kraju i za granicą.
W swojej codziennej pracy spotykamy się wielokrotnie z sytuacjami nagłymi. Większość z nas nie jest przygotowana na przyjmowanie pacjentów w stanach nagłych. Nic w tym dziwnego. W większości praktyk mamy takich pacjentów niewiele. Na co dzień nie spotykamy się z sytuacjami, gdzie minuty czy sekundy mogą decydować o tym, czy nasz pacjent przeżyje. Dlatego też często dominuje strach przed wykonywaniem RKO, nie jesteśmy pewni od czego zacząć, popełniamy proste błędy, które mogą nas kosztować życie naszych pacjentów.

Dlatego stworzyliśmy autorski program szkoleniowy mający na celu skupienie się na praktycznych aspektach pierwszej pomocy. Nie będziemy tu rozmawiać o fizjologii ( aczkolwiek co nieco wspomnieć musimy ) skupimy się na akcji, szybkim myśleniu, minimalizowaniu błędów, pracy zespołowej i odwadze. Będzie dużo gotowych i sprawdzonych schematów postępowania. Opowiemy o przygotowaniu lecznicy do przyjęcia pacjenta nagłego oraz stanowiska do reanimacji. Bardzo dużo opowiemy sobie o znieczulaniu i dbałości o analgezję u pacjentów krytycznych, bo tu nie ma tu miejsca na kompromisy.

Rozpoczniemy teorią, a zakończymy praktyką. Obiecujemy, że będzie intensywnie, będzie trochę stresu, ale tylko tego motywującego, stworzymy warunki, jak najbardziej zbliżone do sytuacji prawdziwych.

Podczas szkolenia będą nam towarzyszyć fantomy zwierzęce oraz monitoring i sprzęt przydatny podczas udzielania pierwszej pomocy, ale i tej zaawansowanej. Praca w małej grupie stworzy możliwość przećwiczenia, przez każdego uczestnika, omawianych technik. Będziemy musieli przełamać bariery i pracować w zespołach. Łatwo nie będzie, ale medycyna ratunkowa właśnie taka jest.

Na szkolenie zapraszamy nie tylko zainteresowanych tematem intensywnej terapii i medycyny ratunkowej, ale przede wszystkim tych, którzy obawiają się pracy z takimi przypadkami.

Naszym celem jest, aby każdy z uczestników, po tych kilku godzinach intensywnej nauki, wrócił do pracy i miał odwagę walczyć, o życie swoich pacjentów, w każdej sytuacji.

Zapraszamy serdecznie

Pierwsza pomoc przedweterynaryjna

Szkolenie dla opiekunów psów

Warszawa

Autorski program szkoleniowy dla właścicieli zwierząt z zakresu pierwszej pomocy przedweterynaryjnej.

Warsztaty poprowadzi lek. wet. Zofia Fraś, doświadczony anestezjolog, szkoląca się intensywnie w kraju i za granicą.

Zaczniemy od podstaw anatomii i fizjologii niezbędnych przy udzielaniu pierwszej pomocy naszym podopiecznym. Następnie dowiesz się jak udzielić pomocy zwierzęciu, które straciło przytomnność. Nauczysz się oceniać objawy, które mogą być zwiastunem zagrożenia życia.

Dowiesz się jak reagować w stanach nagłych takich jak poparzenie, odmrożenie czy połknięcie ciała obcego. Będziemy omawiać także przypadki bardziej ekstremalne takie jak złamania czy rany penetrujące do klatki piersiowej.

Szkolenie będzie intensywne, skoncentrowane na najważniejszych aspektach pomocy przedweterynaryjnej i stworzone specjalnie dla Was, właścicieli zwierząt.

Unikatowym elementem szkolenia będą ćwiczenia na fantomach zwierząt, psim i kocim.

Każdy z uczestników będzie miał okazję sprawdzić zdobytą wiedzę w akcji w warunkach jak najbardziej zbliżonych do prawdziwych. Będzie się działo!

Zapraszamy

Zofia Fras

Zofia Fraś

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Członek AVA. Interesuje się głównie anestezjologią, intensywną opieką oraz medycyną ratunkową. Stale rozwija swoje umiejętności ucząc się od najlepszych zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Od początku swej pracy zawodowej związana z Przychodnią Weterynaryjną BIAŁOBRZESKA. Zdobytą wiedzą i doświadczeniem zawsze dzieli się z innymi. Bardzo lubi opowiadać o zwierzętach, nieco mniej o sobie.

© 2017 etovet.pl
All Rights Reserved

Tel: +48 507 310 676
E-mail: etovet@etovet.pl

Share on facebook