CENTRUM SZKOLEŃ BEHAWIORALNYCH

Medycyna ratunkowka psów i kotów w pigułce dla techników weterynarii

Warszawa 25 luty 2018

Jedyne w swoim rodzaju warsztaty skoncentrowane na aspektach pierwszej pomocy i algorytmów postępowania dla techników weterynarii.

Istnieje w nas głęboko zakorzenione przeświadczenie, że w sytuacji, kiedy pacjent traci przytomność musimy czekać na ocenę sytuacji przez lekarza. Czy na pewno ?

Czy wiesz, że opóźniając rozpoczęcie RKO nawet o 10 sekund zmniejszasz szanse na przeżycie pacjenta a wykonując PRAWIDŁOWO masaż serca możesz utrzymać odpowiednią perfuzję tkanek nawet do 4 minut? Jako technik to Ty spędzasz najwięcej czasu z pacjentem, obserwujesz go i bardzo często jako pierwsza osoba będziesz przy pacjencie wtedy, kiedy zacznie się dziać coś niepokojącego.

Odbycie tego kursu umożliwi Ci na szybsze rozpoznanie NZK ( nagłe zatrzymanie krążenia ) i innych niepokojących objawów zagrażających życiu. Zdobycie wiedzy na temat prawidłowego wykonywania RKO pozwoli wyeliminować popełnianie prostych błędów i opóźnianie akcji reanimacyjnej.

„Medycyna Ratunkowa psów i kotów w pigułce” to autorski program szkoleniowy mający na celu skupienie się na praktycznych aspektach pierwszej pomocy.

Rozpoczniemy teorią, a zakończymy praktyką. Skupimy się na akcji, szybkim myśleniu, minimalizowaniu błędów, pracy zespołowej i odwadze. Obiecujemy, że będzie intensywnie, będzie trochę stresu, ale tylko tego motywującego, stworzymy warunki, jak najbardziej zbliżone do sytuacji prawdziwych.

Podczas szkolenia będą nam towarzyszyć fantomy zwierzęce oraz monitoring i sprzęt przydatny podczas udzielania pierwszej pomocy, ale i tej zaawansowanej. Praca w małej grupie stworzy możliwość przećwiczenia, przez każdego uczestnika, omawianych technik. Będziemy musieli przełamać bariery i pracować w zespołach. Łatwo nie będzie, ale medycyna ratunkowa właśnie taka jest.

Na szkolenie zapraszamy nie tylko zainteresowanych tematem intensywnej terapii i medycyny ratunkowej, ale przede wszystkim tych, którzy obawiają się pracy z takimi przypadkami.

Naszym celem jest, aby każdy z uczestników, po tych kilku godzinach intensywnej nauki, wrócił do pracy i miał odwagę walczyć, o życie pacjentów, w każdej sytuacji.

Warsztaty poprowadzi lek. wet. Zofia Fraś, doświadczony anestezjolog, szkoląca się intensywnie w kraju i za granicą.

Zapraszamy serdecznie

Program

• Podstawy medycyny ratunkowej psów i kotów
– przygotowanie lecznicy weterynaryjnej do przyjęcia pacjentów w stanie nagłym
– podstawowy sprzęt i organizacja z demonstracją torby ratunkowej
– jak zwiększyć szansę na uratowanie pacjenta

• Ocena pacjenta w stanie nagłym
– rozpoznanie NZK ( nagłe zatrzymanie krążenia )

• BLS ( Basic Life Support )
– masaż klatki piersiowej
– zabezpieczenie dróg oddechowych i wentylacja

• ALS ( Advanced Life Support )
– dostęp naczyniowy
– leki – omówienie i organizacja
– terapia płynami

• Opieka poreanimacyjna
– monitoring pacjenta krytycznego

• Ćwiczenia praktyczne na fantomach do ALS i BLS
– rekonstrukcja sytuacji nagłych

Medycyna ratunkowa psów i kotów w pigułce

Kurs podstawowy dla lekarzy weterynarii

Warszawa 10 marca 2018

Jedyne w swoim rodzaju warsztaty skoncentrowane na najważniejszych aspektach pierwszej pomocy, algorytmów postępowania oraz anestezji i analgezji w sytuacjach nagłych.

Warsztaty poprowadzi lek. wet. Zofia Fraś, doświadczony anestezjolog, szkoląca się intensywnie w kraju i za granicą.
W swojej codziennej pracy spotykamy się wielokrotnie z sytuacjami nagłymi. Większość z nas nie jest przygotowana na przyjmowanie pacjentów w stanach nagłych. Nic w tym dziwnego. W większości praktyk mamy takich pacjentów niewiele. Na co dzień nie spotykamy się z sytuacjami, gdzie minuty czy sekundy mogą decydować o tym, czy nasz pacjent przeżyje. Dlatego też często dominuje strach przed wykonywaniem RKO, nie jesteśmy pewni od czego zacząć, popełniamy proste błędy, które mogą nas kosztować życie naszych pacjentów.

Dlatego stworzyliśmy autorski program szkoleniowy mający na celu skupienie się na praktycznych aspektach pierwszej pomocy. Nie będziemy tu rozmawiać o fizjologii ( aczkolwiek co nieco wspomnieć musimy ) skupimy się na akcji, szybkim myśleniu, minimalizowaniu błędów, pracy zespołowej i odwadze. Będzie dużo gotowych i sprawdzonych schematów postępowania. Opowiemy o przygotowaniu lecznicy do przyjęcia pacjenta nagłego oraz stanowiska do reanimacji. Bardzo dużo opowiemy sobie o znieczulaniu i dbałości o analgezję u pacjentów krytycznych, bo tu nie ma tu miejsca na kompromisy.

Rozpoczniemy teorią, a zakończymy praktyką. Obiecujemy, że będzie intensywnie, będzie trochę stresu, ale tylko tego motywującego, stworzymy warunki, jak najbardziej zbliżone do sytuacji prawdziwych.

Podczas szkolenia będą nam towarzyszyć fantomy zwierzęce oraz monitoring i sprzęt przydatny podczas udzielania pierwszej pomocy, ale i tej zaawansowanej. Praca w małej grupie stworzy możliwość przećwiczenia, przez każdego uczestnika, omawianych technik. Będziemy musieli przełamać bariery i pracować w zespołach. Łatwo nie będzie, ale medycyna ratunkowa właśnie taka jest.

Na szkolenie zapraszamy nie tylko zainteresowanych tematem intensywnej terapii i medycyny ratunkowej, ale przede wszystkim tych, którzy obawiają się pracy z takimi przypadkami.

Naszym celem jest, aby każdy z uczestników, po tych kilku godzinach intensywnej nauki, wrócił do pracy i miał odwagę walczyć, o życie swoich pacjentów, w każdej sytuacji.

Zapraszamy serdecznie

Program

Zacznijmy od początku…
– Medycyna ratunkowa. Od czego zacząć ?
– Przygotowanie lecznicy i personelu do przyjęcia pacjenta w stanie nagłym
– Jak zwiększyć szanse na przeżycie ? Telefon emergency
– Przyjęcie pacjenta w stanie zagrożenia życia

Pacjent w lecznicy
– Kolejność działania / Triage
– Ocena pacjenta w stanie nagłym

RKO
Resuscytacja krążeniowo-oddechowa w teorii i praktyce
– Basic Life Support / Advanced Life Support
– Leki niezbędne w RKO : organizacja, omówienie, przydatne schematy
– Monitoring : co jest najważniejsze, dlaczego i w jakich sytuacjach
– Płynoterapia : jakie płyny i ile, transfuzje
– Diagnostyka : priorytetyzacja, MDB ( Minimum Data Base )

To co najważniejsze
– Wstrząs – patofizjologia, rozpoznanie, terapia
– SEPSA
– Stan nagły kardiologiczny
– Stan nagły oddechowy
– Inne stany nagłe (wypadek komunikacyjny, krwawienie do jamy brzusznej…)

Anestezja i analgezja pacjentów w stanach nagłych i zagrożenia życia
– Przydatne schematy

Praktyka
– Wybrane przypadki i ich omówienie
– Ćwiczenia BLS i ALS z fantomem psa i kota

Pierwsza pomoc przedweterynaryjna

Szkolenie dla opiekunów psów

Warszawa 11 marca 2018

Autorski program szkoleniowy dla właścicieli zwierząt z zakresu pierwszej pomocy przedweterynaryjnej.

Warsztaty poprowadzi lek. wet. Zofia Fraś, doświadczony anestezjolog, szkoląca się intensywnie w kraju i za granicą.

Zaczniemy od podstaw anatomii i fizjologii niezbędnych przy udzielaniu pierwszej pomocy naszym podopiecznym. Następnie dowiesz się jak udzielić pomocy zwierzęciu, które straciło przytomnność. Nauczysz się oceniać objawy, które mogą być zwiastunem zagrożenia życia.

Dowiesz się jak reagować w stanach nagłych takich jak poparzenie, odmrożenie czy połknięcie ciała obcego. Będziemy omawiać także przypadki bardziej ekstremalne takie jak złamania czy rany penetrujące do klatki piersiowej.

Szkolenie będzie intensywne, skoncentrowane na najważniejszych aspektach pomocy przedweterynaryjnej i stworzone specjalnie dla Was, właścicieli zwierząt.

Unikatowym elementem szkolenia będą ćwiczenia na fantomach zwierząt, psim i kocim.

Każdy z uczestników będzie miał okazję sprawdzić zdobytą wiedzę w akcji w warunkach jak najbardziej zbliżonych do prawdziwych. Będzie się działo!

Zapraszamy

Program

• Podstawy anatomii i fizjologii psa i kota
• Domowa apteczka psa i kota.
• Sytuacje zagrożenia życia. Jak je rozpoznać.
• Lekarz weterynarii. Kiedy jechać.
• RKO – resuscytacja krążeniowo oddechowa u psa i kota
• Stany nagłe. Co robić w sytuacji poparzenia, wypadku komunikacyjnego etc.
• Ćwiczenia praktyczne na fantomach

Zofia Fras

Zofia Fraś

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Członek AVA. Interesuje się głównie anestezjologią, intensywną opieką oraz medycyną ratunkową. Stale rozwija swoje umiejętności ucząc się od najlepszych zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Od początku swej pracy zawodowej związana z Przychodnią Weterynaryjną BIAŁOBRZESKA. Zdobytą wiedzą i doświadczeniem zawsze dzieli się z innymi. Bardzo lubi opowiadać o zwierzętach, nieco mniej o sobie.

© 2017 etovet.pl
All Rights Reserved

e-mail: etovet@etovet.pl

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj informacje o nowościach wprost
do Twojej skrzynki e-mailowej.

Zapisując się do newslettera – wyrażasz zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na podany adres e-mail informacji handlowych dotyczących usług oferowanych przez ETOVET.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do korzystania z Newslettera. Przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych  jest Centrum Szkoleń Behawioralnych ETOVET Agata Sowińska, 02-791 Warszawa, ul. Na Uboczu 12/1.
NIP 5252363130. 

Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji
usługi Newsletter oraz w celach marketingowych.

Twoje dane są bezpieczne, nigdy nie będą zbierane ani nie zostaną sprzedane do celów marketingowych.