CENTRUM SZKOLEŃ BEHAWIORALNYCH

Strategie Walki z Bólem u Psów

Mecenas

Współorganizator

Patronat

Patronat medialny

punktów edukacyjnych

PROGRAM KONFERENCJI:

9.00-10.00
rejestracja uczestników

10.00-11:30
dr Jolanta Łapińska – Behawioralne objawy bólu u psów

11:30-12.00
przerwa kawowa

12.00-13:30
dr n.wet. Piotr Skrzypczak – Strategie walki z bólem w okresie okołooperacyjnym

13:30-14:30
przerwa obiadowa

14:30-16.00
dr n.wet. Beata Degórska – Leczenie bólu przewlekłego u pacjentów ortopedycznych

16.00-16:30
przerwa kawowa

16.30-18.00
dr n. wet. Peter Vajdovich – Stosowanie NLPZ oraz rola COX-2 w onkologii

Vajdovich Péter dr red

Peter Vajdovich

Peter Vajdovich uzyskał tytuł lekarza weterynarii w 1990 roku. Od tego czasu związany jest z Wydziałem Nauk Weterynaryjnych Uniwersytetu Szent Istvan na Węgrzech, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu patofizjologii, diagnostyki laboratoryjnej oraz chorób wewnętrznych. Od 1990 roku pracuje w laboratorium klinicznym wydziału weterynaryjnego, w którym odpowiada za badania cytologiczne oraz hematologiczne. W 2000 roku obronił prace doktorską na temat metod pomiaru wolnych rodników oraz antyoksydantów w czerwonych krwinkach. W swoich badaniach obecnie skupia się na markerach nowotworowych oraz oporności wielolekowej w onkologii psów. W 2002 został członkiem European College of Veterinary Clinical Pathology (ECVCP), oraz został mianowany profesorem na macierzystym wydziale. Obecnie jest także członkiem Hungarian Society of Free Radical Researchers, Scientific Committee of the European Society of Veterinary Oncology (ESVONC). Od 2014 przewodzi nowopowstałemu Wydziałowi Diagnostyki Laboratoryjnej i Onkologii oraz jest członkiem Merial’s European Oncology Board.

Beata Degórska

dr n. wet. Beata Degórska

Jest absolwentką Warszawskiego Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW. Od ukończenia studiów związana Katedrą Chirurgii Zwierząt, potem z Zakładem Chirurgii Małych Zwierząt Katedry Chorób Małych Zwierząt SGGW gdzie pracuje jako adiunkt. Ukończyła wiele kursów europejskich z zakresu chirurgii i ortopedii psów i kotów. Jest członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Biomateriałów. Zaangażowana w pracę ze studentami zainteresowanych pogłębianiem swoich chirurgicznych umiejętności. Jej zainteresowania naukowe dotyczą chirurgii i ortopedii małych zwierząt, skupiając się głównie na problemach dotyczących stawów biodrowych. Dr Degórska jest autorką lub współautorką ponad 100 publikacji krajowych i zagranicznych.

Jolanta Łapińska

Jolanta Łapińska lekarz weterynarii, zoopsycholog

Po ukończeniu studiów weterynaryjnych szczególnie zainteresowała się etologią i zaburzeniami zachowania zwierząt, co poskutkowało ukończeniem kursów zawodowych zoopsychologa oraz trenera psów. Własną praktykę zoopsychologiczną prowadzi od 2008 roku. Specjalizuje się w terapii zaburzeń zachowania psów i kotów. Od 2014 roku pracuje jako zoopsycholog w warszawskim schronisku dla zwierząt Na Paluchu. Prowadzi liczne specjalistyczne szkolenia i seminaria z zakresu etologii i terapii zaburzeń zachowania zwierząt. Organizuje także wykłady wybitnych światowych specjalistów z tych dziedzin. Współpracuje z Akademie für Tiernaturheilkunde w zakresie przygotowywania materiałów dydaktycznych dotyczących terapii zaburzeń behawioralnych u psów i kotów. Jest biegłą sądową z zakresu oceny zachowań zwierząt towarzyszących oraz możliwości ich terapii, a także dobrostanu zwierząt towarzyszących.

Piotr Skrzypczak

dr n. wet. Piotr Skrzypczak

Absolwent Wydziału Weterynaryjnego we Wrocławiu. Od 1990 roku pracownik Katedry i Kliniki Chirurgii Weterynaryjnej macierzystej uczelni. Początkowo, zatrudniony na stanowisku technicznym, następnie jako ordynator ambulatorium chirurgicznego. Od 1992 roku pracownik naukowo-dydaktyczny początkowo jako asystent, po obronie pracy doktorskiej w 1997 roku – adiunkt. W 2000 uzyskał tytuł specjalisty z zakresu chirurgii weterynaryjnej. Autor i współautor ponad 100 artykułów i doniesień w materiałach kongresowych polskich i zagranicznych. Uczestnik wielu naukowych projektów badawczych polskich i zagranicznych. Główny zakres zainteresowań zawodowych obejmuje szeroko pojęte zagadnienia dotyczące anestezjologii, kardiochirurgii i torakochirurgii małych zwierząt. Zainteresowania – muzyka poważna i instrumentalna, dobra literatura, historia medycyny.

© 2017 etovet.pl
All Rights Reserved

e-mail: etovet@etovet.pl

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj informacje o nowościach wprost
do Twojej skrzynki e-mailowej.

Zapisując się do newslettera – wyrażasz zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na podany adres e-mail informacji handlowych dotyczących usług oferowanych przez ETOVET.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do korzystania z Newslettera. Przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych  jest Centrum Szkoleń Behawioralnych ETOVET Agata Sowińska, 02-791 Warszawa, ul. Na Uboczu 12/1.
NIP 5252363130. 

Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji
usługi Newsletter oraz w celach marketingowych.

Twoje dane są bezpieczne, nigdy nie będą zbierane ani nie zostaną sprzedane do celów marketingowych.