CENTRUM SZKOLEŃ BEHAWIORALNYCH

V Kongres Weterynaryjnej Medycyny Behawioralnej
„Nie bój się lęku”

Warszawa
8–9 grudnia 2018 r.

punktów edukacyjnych

Patroni:

izba

Partnerzy:

Patroni medialni:

dog&sport
Weterynaria

Program Kongresu

Sobota 8.12.2018

9:00-10:00
rejestracja uczestników

10:00-11:30

mgr Andrzej Kłosiński „Po co zwierzętom trudne emocje? Kiedy strach przeradza się w lęk?”

11:30-12:00
przerwa kawowa

12:00-13:30

lek. wet. Aleksandra Słyk-Przeździecka  „Fobie dźwiękowe u zwierząt towarzyszących”

13:30-14:15
przerwa obiadowa

14:15-14:45

Zylkene w praktyce behawiorysty – panel wymiany doświadczeń i pytań do ekspertów

14:45-16:15

dr n. wet. Jagna Kudła   „Lęk separacyjny u psów i kotów”

16:15-16:45
przerwa kawowa

16:45-18:15
lek. wet. Joanna Iracka  „ Zachowania agresywne u podstaw których leży lęk”
 

Niedziela 9.12.2018

9:00-10:30
lek. wet. Jolanta  Łapińska „ Techniki behawioralne stosowany w terapii zaburzeń lękowych”

10:30-11.00
przerwa kawowa

11:00-11:45
lek. wet. Joanna Iracka „Terapia farmakologiczna” 

11:45-12:30
dr n. wet. Beata Bałucińska „ Akupunktura i inne terapie wspomagające w leczeniu zaburzeń lękowych”

12:30-13:30
przerwa obiadowa

13:30-15:00
dr inż. Jacek Wilczak „Wpływ diety na pobudliwość zwierząt”

15:00-15:30
przerwa kawowa

15:30-16:15
Zofia Mrzewińska „Lepiej zapobiegać niż leczyć. Jak wychować psa, który się nie boi”

16:15-17:00
Prof. dr hab. Andrzej Elżanowski „Aksjologia życia i co z niej wynika dla lekarzy weterynarii i nas wszystkich”

ja-i-jumbo-f9dc10a

lek. wet. Aleksandra Słyk-Przeździecka

Tytuł lekarza weterynarii uzyskała w 2003 roku na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

W latach 2005-2008 zgłębiała wiedzę na SGGW w Warszawie podczas Studiów Podyplomowych w zakresie Chorób Psów i Kotów.

Od 2009 roku ma tytuł Behawiorysty Zwierząt(DIPLOMA OF THE PRACTICAL ASPECTS OF COMPANION ANIMAL BEHAVIOUR AND TRAINING).

W 2010 roku została członkiem SBiT COAPE Polska, a w październiku 2011 zdobyła status Behawiorysty Praktyka DipCABT (COAPE). Od 2012 do 2016 roku Prezes Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE Polska.

Członek Polskiego Towarzystwa Etologicznego (PTEtol.), Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (PSLWMZ) i Federation of European Companion Animal Veterinary Association (FECAVA).

Od wielu lat zdobywa wiedzę także po to, aby dzielić się nią prowadząc wykłady dla behawiorystów i lekarzy weterynarii m.in. w ramach Akademii Medycyny Behawioralnej, w latach 2012-2016 jako wykładowca na Kursie Dyplomowym COAPE dla behawiorystów zwierząt.

Doradca firm farmaceutycznych w zakresie medycyny behawioralnej.Badacz (zgodnie z VICH GCP GL9 Studies) w wieloośrodkowym, międzynarodowym badaniu klinicznym nowego leku na lęk separacyjny.

Współredaktorka naukowa książki: „Medycyna Behawioralna Psów i Kotów”, autorka licznych publikacji z zakresu zaburzeń zachowania psów i kotów, popularyzatorka wiedzy o zachowaniu zwierząt w programach telewizyjnych.

W 2010 roku uzyskała tytuł Trenera Alteri (trener szkolenia psów), a w sierpniu 2011 ukończyła II stopień kursu instruktorskiego Alterii. Jest współzałożycielką Szkoły dla Psów Qldog specjalizującej się w pracy z psami z zaburzeniami zachowania.

Wraz z mężem prowadzi Przychodnię Weterynaryjną DogMed, gdzie dba nie tylko o zdrowie, lecz również o komfort pacjentów oraz ich opiekunów (Fear Free Certification Programme).

Jacek Wilczak

dr Jacek Wilczak

Specjalista w zakresie żywienia, dietoprofilaktyki i dietoterapii schorzeń metabolicznych. Zwolennik racjonalnego i naukowo umocowanego żywienia psów i kotów. Adiunkt w Zakładzie Dietetyki Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Prowadzi zajęcia z zakresu fizjologii, fizjologii żywienia i dietetyki dla studentów kierunków weterynaria, biologia, biotechnologia, zootechnika. Właściciel czekoladowego labradora i trójkolorowego cavaliera – więc z autopsji wie jak ważna jest właściwie zbilansowana dieta dla prawidłowego wzrostu i rozwoju każdego psa. Autor publikacji naukowych i popularno-naukowych z zakresu dietetyki, dietoprofilaktyki i wykorzystania związków biologicznie czynnych w żywieniu człowieka i zwierząt. Ważny element pracy stanowią badania mechanizmów odpowiedzialnych za powstawanie chorób dietozależnych oraz związane z wykorzystaniem związków biologicznie czynnych w konstruowaniu żywności funkcjonalnej. Orędownik szerzenia wśród właścicieli wiedzy na temat odpowiedzialnego i świadomego żywienia ich podopiecznych.

Jagna Kudła_IMG_6009

dr n. wet. Jagna Kudła

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW, gdzie obroniła również pracę doktorską p.t. „Przyczyny zachowań agresywnych u starych psów na podstawie badań w wybranych lecznicach i klinikach weterynaryjnych w Warszawie”. Obecnie zajmuje się leczeniem chorób wewnętrznych oraz terapią zaburzeń zachowania psów i kotów w Przychodni „Bokserska” w Warszawie, a także prowadzi wykłady w Collegium Humanitatis, na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej oraz Wydziale Nauk o Zwierzętach SGGW. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt, Federation of European Companion Animal Veterinary Associations, a także European Society of Veterinary Clinical Ethology i Stowarzyszenia Weterynaryjnej Medycyny Behawioralnej.

A.Kłosiński.foto

Andrzej Kłosiński

Mgr psychologii, absolwent KUL, Behawiorysta zwierzęcy COAPE i instruktor szkolenia psów. Dyrektor Centre of Applied Pet Ethology (COAPE) Polska, wykładowca COAPE Polska i COAPE UK, instruktor na kursach dla trenerów szkolenia psów. Pomysłodawca i twórca Serwisu Opieki Nad Zwierzętami PETSITTER.pl, autor licznych publikacji na temat terapii zachowania zwierząt towarzyszących (m.in. Magazyn Weterynaryjny, Weterynaria Po Dyplomie, Weterynaria w Praktyce) oraz książki „Kliker”. Wykształcił ponad 270 polskich behawiorystów i trenerów szkolenia psów. Prowadził seminaria dla hodowców, wolontariuszy, pracowników, kierowników schronisk oraz osób prowadzących domy tymczasowe dla psów i kotów w całej Polsce. Bierze udział w akcjach i programach adopcyjnych. Ekspert i komentator wydarzeń związanych ze zwierzętami w programach telewizyjnych i radiowych. Mieszka pod jednym dachem z trzema adoptowanymi psami i czterema kotami.

B.Bałucińska

dr n. wet. Beata Bałucińska

Specjalista Chorób Psów i Kotów. Certyfikowany członek International Veterinary Acupuncture Society (IVAS). Studia na warszawskim Wydziale Weterynarii ukończyła w 1990 r. W latach 1993-1995 odbyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Weterynaryjnym w Wiedniu, gdzie rozpoczęła swoją przygodę z weterynaryjną akupunkturą i homeopatią. W 2004 ukończyła Kursu Akupunktury w Centrum Leczenia Bólu i Akupunktury im. Profesora Zbigniewa Garnuszewskiego. Odbyła liczne szkolenia w zakresie weterynaryjnej akupunktury, TCM (Tradycyjna Chińska Medycyna) i laseroterapii w Austrii, Belgii i Niemczech oraz w zakresie weterynaryjnej medycyny klasycznej, homeopatii, homotoksykologii i izopatii. W 2015 uzyskała certyfikat IVAS z  akupunktury weterynaryjnej. W swojej codziennej praktyce bardzo często stosuje metody naturalne, głównie z zakresu TCM, często uzupełniane nowoczesną technologią laserową, jako działanie wspomagające do klasycznej zachodniej medycyny weterynaryjnej.

Zofia Mrzewińska

Zofia Mrzewińska

Autorka kilku popularnych poradników o szkoleniu psów, jeden z członków-założycieli Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami „STORAT” zarejestrowanego w Rzeszowie, instruktor szkolenia psów Związku Kynologicznego w Polsce oraz międzynarodowy sędzia kynologiczny prób pracy i charakteru psów. Trener i szkoleniowiec pracujący z psami od 40 lat.

Andrzej Elżanowski

prof. dr hab. Andrzej Elżanowski

Zoolog i bioetyk, wykłada na Wydziale Artes Liberales UW. Autor licznych, szeroko cytowanych (h-indeks 24) prac naukowych. Przez 16 lat pracował w USA i RFN, m.in. jako stypendysta Smithsonian Institution i US National Research Council. Członek ZG Polskiego Towarzystwa Etycznego. Od dwudziestu lat działa na rzecz poprawy losu zwierząt. Jako członek Krajowej Komisji Etycznej ds. Doświadczeń na Zwierzętach (1999-2003) spowodował wprowadzenie w Polsce skali inwazyjności doświadczeń i przyczynił się do zmian Ustawy o ochronie zwierząt (m.in. usunięcia wyjątku dopuszczającego ubój bez ogłuszania). Kierował kampanią, która doprowadziła do przyjęcia postępowej Ustawy o doświadczeniach na zwierzętach z 2005 r. i przyczynił się do znacznego ulepszenia projektu obowiązującej Ustawy o ochronie zwierząt wykorzystywanych do celów naukowych i edukacyjnych z 2015 r. Był wiodącym współautorem wyjściowego projektu ostatniej nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt (z 2010 r.) i architektem kampanii (2012-2014) przeciwko ubojowi rytualnemu. Wspiera autorytetem i wiedzą działania przeciwko okrucieństwu wobec zwierząt i ich przemysłowej eksploatacji. Od 1983 wegetarianin, od 2013 weganin.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

​l​ek. wet. Joanna Iracka

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW. Od 1997 roku zajmuje się rozwiązywaniem problemów behawioralnych i leczeniem zaburzeń zachowania u psów i kotów. Odbyła praktyki kliniczne u specjalistów w Belgii, Wielkiej Brytanii i USA. W 2000 roku uzyskała dyplom specjalisty lekarza weterynarii-behawiorysty przyznawany przez Écoles Nationales Vétérinaires Françaises (Państwowe Wyższe Szkoły Weterynaryjne Francji). Od 15 lat prowadzi wykłady i szkolenia w zakresie medycyny behawioralnej w Polsce i za granicą. Członek European Society for Veterinary Clinical Ethology (od 1995) i Zoo-Psy (od 2000). Popularyzuje wiedzę o zachowaniu zwierząt w prasie dla miłośników psów i kotów, brała udział w programach TVP.

Jolanta Łapińska

lek. wet. Jolanta Łapińska

Po ukończeniu studiów weterynaryjnych szczególnie zainteresowała się etologią i zaburzeniami zachowania zwierząt, co poskutkowało ukończeniem kursów zawodowych zoopsychologa oraz trenera psów. Własną praktykę zoopsychologiczną prowadzi od 2008 roku. Specjalizuje się w terapii zaburzeń zachowania psów i kotów. Od 2014 roku pracuje jako zoopsycholog w warszawskim schronisku dla zwierząt Na Paluchu. Prowadzi liczne specjalistyczne szkolenia i seminaria z zakresu etologii i terapii zaburzeń zachowania zwierząt. Organizuje także wykłady wybitnych światowych specjalistów z tych dziedzin. Współpracuje z Akademie für Tiernaturheilkunde w zakresie przygotowywania materiałów dydaktycznych dotyczących terapii zaburzeń behawioralnych u psów i kotów. Jest biegłą sądową z zakresu oceny zachowań zwierząt towarzyszących oraz możliwości ich terapii, a także dobrostanu zwierząt towarzyszących.

Godlo_SGGW_NAPIS_PL_350C_291009

Miejsce konferencji

Na jubileuszowy Nie bój się lęku!V Kongres Weterynaryjnej Medycyny Behawioralnej sentymentalnie wracamy na SGGW, tam gdzie odbył się nasz I Kongres Weterynaryjnej Medycyny Behawioralnej!

Wykłady odbędą się w Auli 1 budynek 24 (stara weterynaria) Wydział Medycyny Weterynaryjnej – SGGW !

© 2017 etovet.pl
All Rights Reserved

e-mail: etovet@etovet.pl

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj informacje o nowościach wprost
do Twojej skrzynki e-mailowej.

Zapisując się do newslettera – wyrażasz zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na podany adres e-mail informacji handlowych dotyczących usług oferowanych przez ETOVET.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do korzystania z Newslettera. Przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych  jest Centrum Szkoleń Behawioralnych ETOVET Agata Sowińska, 02-791 Warszawa, ul. Na Uboczu 12/1.
NIP 5252363130. 

Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji
usługi Newsletter oraz w celach marketingowych.

Twoje dane są bezpieczne, nigdy nie będą zbierane ani nie zostaną sprzedane do celów marketingowych.