CENTRUM SZKOLEŃ BEHAWIORALNYCH

VII Kongres Weterynaryjnej Medycyny Behawioralnej
„GDY ŻYCIE BOLI”

Warszawa
9–10 grudnia 2023 r.

Organizatorzy

Sponsorzy główni

LOGO CEVA

Patronat

Patroni honorowi:

izba

Wystawcy:

Program Kongresu

SOBOTA 9.12.2023

10:00
Rozpoczęcie Kongresu

10:00 – 10:30
lek. wet. Zofia Fraś
„Zamiast espresso. Wszystko co chcielibyście wiedzieć o bólu ale wstydzicie się przyznać, że zapomnieliście. Fizjologia i patofizjologia bólu w pigułce”

10:30 – 12:00
lek. wet. Joanna Iracka
„Objawy behawioralne bólu u kotów”

Przerwa kawowa

12:30 – 14:00
dr hab. n. wet. Beata Degórska
„Przeciwbólowe zabezpieczenie pacjentów ortopedycznych”

Przerwa obiadowa

15:00 – 15:45
lek. wet. Zofia Fraś
„Młody pacjent z nieuleczalną chorobą. Jak rozmawiać z właścicielem”

15:45 – 16:30
lek. wet. Emilia Klim
„To naprawdę boli!-  pacjent stomatologiczny w gabinecie weterynaryjnym”

Przerwa kawowa

17:00 – 18:30
dr n. wet. Sybilla Berwid- Wójtowicz
„Postępowanie dietetyczne u pacjentów cierpiących z powodu przewlekłego bólu” 

NIEDZIELA 10.12.2023

9:00 – 9:15
lek. wet. Zofia Fraś
„Jak wygląda praca algezjologa i kiedy odsyłać do niego pacjentów?”

9:15 – 10:45
dr n. wet. Sylwia Lew-Kojrys
„Ból w urologii- boli częściej niż myślisz”

Przerwa kawowa

11:15 – 12:45
mgr Andrzej Kłosiński
„Wpływ bólu na emocje i nastój zwierzęcia oraz jego opiekuna”

Przerwa obiadowa

13:45 – 15:15
lek. wet. Zofia Fraś
„Farmakoterapia i nie tylko, w leczeniu bólu geriatryka czyli: co zrobić jak nic nie działa?”

Przerwa kawowa

 15:30 – 16:30
lek. wet. Jolanta Łapińska
„Minimalizowanie bólu i cierpienia w codziennym życiu psów i kotów”

16:30 – 17:00
Dyskusja

punktów edukacyjnych

Koszt udziału w Kongresie wynosi  890 zł brutto (723,58 netto) do 1 grudnia 2023
po 1 grudnia cena wzrasta do 1190 zł brutto

Członkowie PSLWZM 10% zniżki

Opłata powinna być wniesiona na konto:

Centrum Szkoleń Behawioralnych ETOVET

PKO BP 42 1020 4900 0000 8302 3504 5883

w tytule prosimy podać imię i nazwisko uczestnika

Prosimy o uiszczenie opłaty do 7 grudnia 2023

Kontakt do organizatora:
ETOVET
tel: 537 796 565
e-mail: etovet@etovet.pl

Administratorem danych osobowych jest Centrum Szkoleń Behawioralnych ETOVET Agata Sowińska, 02-791 Warszawa, ul. Na Uboczu 12/1. NIP 5252363130. Przetwarzamy dane wyłącznie w celu realizacji organizowanego wydarzenia, kontaktu związanego z aktualnym i przyszłymi wydarzeniami organizowanymi przez ETOVET.

Dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do realizacji wydarzenia, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do realizacji działań ETOVET. Podanie danych niezbędnych do wystawienia faktury jest obowiązkiem ustawowym i wynika z Ustawy o podatku od towarów i usług. W pozostałym zakresie podanie danych osobowych jest dobrowolne, nie jest wymogiem ustawowym jednak jest konieczne w związku z udziałem w wydarzeniu.

Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Twoje dane są bezpieczne, nigdy nie będą zbierane ani nie zostaną sprzedane do celów marketingowych.

Miejsce kongresu
Aula Kryształowa SGGW

Jolanta Łapińska

lek. wet. Jolanta Łapińska

Po ukończeniu studiów weterynaryjnych szczególnie zainteresowała się etologią i zaburzeniami zachowania zwierząt, co poskutkowało ukończeniem kursów zawodowych zoopsychologa oraz trenera psów. Własną praktykę zoopsychologiczną prowadzi od 2008 roku. Specjalizuje się w terapii zaburzeń zachowania psów i kotów. Od 2014 roku pracuje jako zoopsycholog w warszawskim schronisku dla zwierząt Na Paluchu. Prowadzi liczne specjalistyczne szkolenia i seminaria z zakresu etologii i terapii zaburzeń zachowania zwierząt. Organizuje także wykłady wybitnych światowych specjalistów z tych dziedzin. Współpracuje z Akademie für Tiernaturheilkunde w zakresie przygotowywania materiałów dydaktycznych dotyczących terapii zaburzeń behawioralnych u psów i kotów. Jest biegłą sądową z zakresu oceny zachowań zwierząt towarzyszących oraz możliwości ich terapii, a także dobrostanu zwierząt towarzyszących.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

​l​ek. wet. Joanna Iracka

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW. Od 1997 roku zajmuje się rozwiązywaniem problemów behawioralnych i leczeniem zaburzeń zachowania u psów i kotów. Odbyła praktyki kliniczne u specjalistów w Belgii, Wielkiej Brytanii i USA. W 2000 roku uzyskała dyplom specjalisty lekarza weterynarii-behawiorysty przyznawany przez Écoles Nationales Vétérinaires Françaises (Państwowe Wyższe Szkoły Weterynaryjne Francji). Od 15 lat prowadzi wykłady i szkolenia w zakresie medycyny behawioralnej w Polsce i za granicą. Członek European Society for Veterinary Clinical Ethology (od 1995) i Zoo-Psy (od 2000). Popularyzuje wiedzę o zachowaniu zwierząt w prasie dla miłośników psów i kotów, brała udział w programach TVP.

A.Kłosiński.foto

Andrzej Kłosiński

Mgr psychologii, absolwent KUL, Behawiorysta zwierzęcy COAPE i instruktor szkolenia psów. Dyrektor Centre of Applied Pet Ethology (COAPE) Polska, wykładowca COAPE Polska i COAPE UK, instruktor na kursach dla trenerów szkolenia psów. Pomysłodawca i twórca Serwisu Opieki Nad Zwierzętami PETSITTER.pl, autor licznych publikacji na temat terapii zachowania zwierząt towarzyszących (m.in. Magazyn Weterynaryjny, Weterynaria Po Dyplomie, Weterynaria w Praktyce) oraz książki „Kliker”. Wykształcił ponad 270 polskich behawiorystów i trenerów szkolenia psów. Prowadził seminaria dla hodowców, wolontariuszy, pracowników, kierowników schronisk oraz osób prowadzących domy tymczasowe dla psów i kotów w całej Polsce. Bierze udział w akcjach i programach adopcyjnych. Ekspert i komentator wydarzeń związanych ze zwierzętami w programach telewizyjnych i radiowych. Mieszka pod jednym dachem z trzema adoptowanymi psami i czterema kotami.

Sybilla Dixie official Square

dr n.wet. Sybilla Berwid-Wójtowicz

Specjalistka żywienia klinicznego zwierząt i ludzi. Specjalisuje się w dietetyce weterynaryjnej od dwóch dekad, z wykształcenia zootechniczka, doktorat obroniła w 2006 roku w Zakładzie Dietetyki, Katedry Nauk Fizjologicznych, Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW. Prowadzi wykłady, seminaria i warsztaty na tematy związane z żywieniem i dietetyką zwierząt domowych na uczelniach i w prywatnych ośrodkach szkoleniowych. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących żywienia i dietetyki zwierząt towarzyszących ze szczególnym zainteresowaniem wpływu żywienia na zachowanie oraz mikrobiomu.

Autorka licznych publikacji na temat żywienia klinicznego zwierząt i ludzi.Jest członkiem zespołu ekspertów POLKARMA (organizacji reprezentującej FEDIAF w Polsce) oraz Europejskiego Stowarzyszenia Żywienia Weterynaryjnego i Porównawczego (ESVCN). W swojej działalności edukacyjnej skupia się na propagowaniu żywienia zwierząt opartego na wytycznych WSAVA, obowiązujących normach oraz dowodach (EBM). Ma bogate portfolio zawodowe, a od 2010 roku jest związana z Nestle Purina PetCare. Aktywnie wspiera schroniska, organizacje i inicjatywy walczące z bezdomnością zwierząt, działając w projektach w kraju i za granicą (m.in.ze Schroniskiem Lubelskim, w Korabiewicach, Adopciaki.pl).

Prywatnie matka, żona i mentorka. Żyje w licznym stadzie przygarniętych zwierząt.

Zofia Fras

Zofia Fraś

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie w 2011 roku. Jest członkiem AVA (Association of Veterinary Anaesthetists ) oraz IVAPM (International Veterinary Academy of Pain ). Jej zainteresowania zawodowe obejmują anestezjologię, terapię bólu wraz z anestezją regionalną oraz medycynę ratunkową. W roku 2018 ukończyła z pozytywnie zdanym egzaminem kurs VASTA  Stale udoskonala swoją wiedzę i umiejętności na stażach zagranicznych oraz szkoleniach pod okiem uznanych specjalistów. 

Prowadzi  szkolenia dla techników i lekarzy weterynarii oraz cały zespołów Przychodni i Klinik weterynaryjnych.
Emilia Klim

lek. wet. Emilia Klim

Ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Zanim jednak otrzymała tytuł lekarza weterynarii studiowała higienę stomatologiczną i podjęła pracę w warszawskich klinikach stomatologicznych, dzięki czemu dobrze poznała standardy i zasady obowiązujące w stomatologii ludzkiej. Jest członkiem Sekcji Stomatologii Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt. Aktywnie rozwija się w dziedzinie stomatologii weterynaryjnej odbywając liczne staże zagraniczne, uczestnicząc w corocznych kongresach European Veterinary Dental Society, którego jest członkiem oraz kursach organizowanych przez European School for Advanced Veterinary Studies (ESAVS) w roli instruktora. Od grudnia 2017 realizuje program rezydentury w European Veterinary Dental College pod okiem swojego mentora dr Jerzego Gawora.

Sylwia Lew-Kojrys

dr n. wet. Sylwia Lew-Kojrys

Urologia, nefrologia, endokrynologia, choroby wewnętrzne, diagnostyka obrazowa, chirurgia miękka

Specjalista chorób psów i kotów
Specjalista radiologii zwierząt

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie, obrona pracy doktorskiej na Katedrze Chorób Wewnętrznych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie .

Jest doświadczoną internistką, ale jej zawodową pasją są urologia i nefrologia weterynaryjna. Od lat pogłębia swoja wiedzę w tej dziedzinie oraz prowadzi warsztaty i szkolenia dla lekarzy weterynarii dotyczące tego tematu. Może poszczycić się licznymi publikacjami oraz referatami z urologii i nefrologii wygłaszanymi na kongresach i konferencjach naukowych. Jest również znakomitym ‘obrazowcem’ specjalizującym się badaniach USG. Oprócz tego jest niezwykle zdolnym i utalentowanym chirurgiem, który nie boi się nawet bardzo trudnych wyzwań. Wykonuje zabiegi urologiczne oraz wszystkie zabiegi w obrębie jamy brzusznej oraz w obszarze powłok skórnych. Jako pierwsza w Polsce wykonała zabieg bajpasów moczowodów u kota.

Beata Degórska

Dr hab. n. wet. Beata Degórska

Absolwentka Warszawskiego Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i od lat związana jest z Zakładem Chirurgii w Katedrze Chorób Małych Zwierząt z Kliniką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW. Jej zainteresowania zawodowe dotyczą chirurgii i ortopedii małych zwierząt. Ukończyła wiele kursów europejskich z zakresu chirurgii miękkiej i ortopedii małych zwierząt. Jest organizatorką warsztatów chirurgicznych dla lekarzy praktyków, wykładowczynią na licznych konferencjach i sympozjach.  Jest zaangażowana w pracę ze studentami, szczególnie tymi, którzy są  zainteresowanych pogłębianiem swoich chirurgicznych umiejętności. Jest także inicjatorką utworzenia filii tzw „Szkoły Luksemburskiej” na warszawskim Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i z powodzeniem współorganizuje od kilku lat kursy ESAVS w Warszawie, otwierające nowe możliwości kształcenia podyplomowego dla polskich lekarzy weterynarii.

© 2017 etovet.pl
All Rights Reserved

e-mail: etovet@etovet.pl

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj informacje o nowościach wprost
do Twojej skrzynki e-mailowej.

Zapisując się do newslettera – wyrażasz zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na podany adres e-mail informacji handlowych dotyczących usług oferowanych przez ETOVET.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do korzystania z Newslettera. Przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych  jest Centrum Szkoleń Behawioralnych ETOVET Agata Sowińska, 02-791 Warszawa, ul. Na Uboczu 12/1.
NIP 5252363130. 

Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji
usługi Newsletter oraz w celach marketingowych.

Twoje dane są bezpieczne, nigdy nie będą zbierane ani nie zostaną sprzedane do celów marketingowych.