CENTRUM SZKOLEŃ BEHAWIORALNYCH

VI Kongres Weterynaryjnej Medycyny Behawioralnej
„Starość też radość”

Warszawa
7–8 grudnia 2019 r.

Sponsor główny

Współorganizator

logo_samorzad

Samorząd Studentów WMW SGGW

Patroni:

izba

Partnerzy

Patronat medialny

punktów edukacyjnych

Program Kongresu

SOBOTA

9:00-10:00
rejestracja uczestników

10:00-11:30
dr n. wet. Jagna Kudła
„Postępowanie diagnostyczne i terapeutyczne u psów z objawami demencji.”

11:30 -12:00
przerwa kawowa

12:00 – 12:45
mgr Małgorzata Kizerwetter
„Rehabilitacja pacjentów w wieku podeszłym.”

12:45 – 13:30
dr  hab. n. wet. Marcin Wrzosek
„Neurologiczne aspekty starzenia się.”

13:30 – 14:30
przerwa obiadowa

14:30- 16:00
dr hab. n. wet. Michał Jank
„Aktualne wyzwania w żywieniu starszych zwierząt.”

16:00-16:30
przerwa obiadowa

16:30 – 18:00
lek. wet. Joanna Iracka
„Jak nie mylić bólu ze starośćią.” 

 

 

NIEDZIELA

9:00 -9:45
mgr Barbara Oczujda
„Zoofarmakognozja stosowana a starość, czyli o zastosowaniu ziół i ziołowych ekstraktów u zwierząt geriatrycznych.”

9:45-10:30
dr n. wet. Wojciech Hildebrand
„Eutanazja zwierząt – porażka leczenia, czy forma pomocy? Aspekty medyczne, prawne i etyczne.”

10:30-11:00
przerwa kawowa

11:00 – 12:30
Panel dyskusyjny o eutanazji: „Długość czy jakoś życia?”

12:30 – 13:30
przerwa obiadowa

13:30 – 15:00
dr n. wet. Wojciech Karlik
„Farmakologia leków wpływających na zachowanie zwierząt u pacjentów geriatrycznych.”

15:00-15:30
przerwa kawowa

15:30 – 17:00
lek. wet. Jolanta  Łapińska
„Rozpoznawanie chorób i bólu u geriatrycznych kotów”

Jagna Kudła_IMG_6009

dr n. wet. Jagna Kudła

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW, gdzie obroniła również pracę doktorską p.t. „Przyczyny zachowań agresywnych u starych psów na podstawie badań w wybranych lecznicach i klinikach weterynaryjnych w Warszawie”. Obecnie zajmuje się leczeniem chorób wewnętrznych oraz terapią zaburzeń zachowania psów i kotów w Przychodni „Bokserska” w Warszawie, a także prowadzi wykłady w Collegium Humanitatis, na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej oraz Wydziale Nauk o Zwierzętach SGGW. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt, Federation of European Companion Animal Veterinary Associations, a także European Society of Veterinary Clinical Ethology i Stowarzyszenia Weterynaryjnej Medycyny Behawioralnej.

Małgorzata Kizerwetter

mgr Małgorzata Kizerwetter

Absolwentka Wydziału Rehabilitacji Warszawskiej AWF. W czasie studiów ukończyła kurs fizjoterapii zwierząt zdobywając tytuł zawodowy Zoofizjoterapeuty. Pracuje klinicznie od 2009 r. W latach 2011-2016  r. pracowała w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt „Psychodnia”, a do chwili obecnej w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt „Animal Active”, którego jest współwłaścicielką. Od 2009 r. jest wykładowcą na kursie fizjoterapii zwierząt, od 2014 roku w Studium Fizjoterapii Zwierząt, którego jest współwłaścicielką. Od 2009 r., czyli od daty założenia Polskiego Związku Zoofizjoterapeutów, pełni funkcję Prezesa Stowarzyszenia. W 2013 r. pomagała w opracowaniu Standardu Kompetencji Zawodowych dla zawodu Zoofizjoterapeuta, tworzonym na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, pełniąc funkcję Eksperta Merytorycznego. Swoją wiedzę poszerza uczestnicząc w licznych konferencjach, szkoleniach oraz warsztatach doskonalenia zawodowego. Jest autorką licznych artykułów do pism branżowych oraz wykładowcą na konferencjach i seminariach o tematyce rehabilitacji weterynaryjnej. Członek VEPRA (Veterinary Association of Physical Therapy and Rehabilitation).

Marcin Wrzosek

dr hab. Marcin Wrzosek dipl. ECVN

Absolwent roku 2002 Akademii Rolniczej we Wrocławiu. W 2009 obronił pracę doktorską nt. „Zastosowanie elektroencefalografii w diagnostyce chorób OUN u kotów”. Po ukończeniu szkolenia jako rezydent z zakresu neurologii  oraz neurochirurgii w Szwajcarii w 2011 r, uzyskał tytuł Certified Diplomate w European College of Veterinary Neurology. W trakcie swojej kariery ukończył staże z zakresu neurologii klinicznej i neurochirurgii w Raleigh, Davis, Stanford (USA), Helsinkach (Finlandia), Hanowerze (Niemcy), Mediolanie i Bolonii (Włochy). Od 2015 roku przewodniczący sekcji neurologicznej Polskiego Towarzystwa Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt. W 2017 r. obronił pracę habilitacyjną z zakresu wykorzystania elektroencefalografii w chorobach OUN psów. Obecnie pracuje na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, prowadząc działalność kliniczną, dydaktyczną oraz naukową, w tym eksperymentalną na modelu zwierzęcym. Autor licznych publikacji, wykładów oraz szkoleń z zakresu neurologii oraz neurochirurgii weterynaryjnej.

Michał Jank

dr hab. n . wet. Michał Jank

W 1999 roku ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, a w roku 2002 w Katedrze Nauk Fizjologicznych obronił pracę doktorską. Od 2002 roku pracuje w Zakładzie Dietetyki Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW, gdzie prowadzi zajęcia z fizjologii zwierząt i dietetyki weterynaryjnej dla studentów WMW oraz uczestników Studiów Specjalizacyjnych „Choroby małych zwierząt”. Jest autorem i współautorem wielu artykułów naukowych oraz popularnonaukowych z zakresu żywienia i dietetyki zwierząt towarzyszących. Zajmuje się także doradztwem żywieniowym zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm produkujących dodatki żywieniowe i suplementy diety dla psów i kotów dostępne w Polsce i zagranicą. W swojej pracy naukowej zajmuje się wykorzystaniem narządzi genomiki funkcjonalnej w weterynarii, w tym m.in. do oceny wpływu wybranych substancji biologicznie czynnych na wzrost i rozwój zwierząt.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

​l​ek. wet. Joanna Iracka

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW. Od 1997 roku zajmuje się rozwiązywaniem problemów behawioralnych i leczeniem zaburzeń zachowania u psów i kotów. Odbyła praktyki kliniczne u specjalistów w Belgii, Wielkiej Brytanii i USA. W 2000 roku uzyskała dyplom specjalisty lekarza weterynarii-behawiorysty przyznawany przez Écoles Nationales Vétérinaires Françaises (Państwowe Wyższe Szkoły Weterynaryjne Francji). Od 15 lat prowadzi wykłady i szkolenia w zakresie medycyny behawioralnej w Polsce i za granicą. Członek European Society for Veterinary Clinical Ethology (od 1995) i Zoo-Psy (od 2000). Popularyzuje wiedzę o zachowaniu zwierząt w prasie dla miłośników psów i kotów, brała udział w programach TVP.

basia_isoa

mgr Barbara Oczujda

Założycielka Animal Herbal Therapy. Prekursorka Zoofarmakognozji Stosowanej w Polsce. Przyszła terapeutka osteopatii zwierzęcej. Promuje dietę biologicznie odpowiednią dla zwierząt. Działa na rzecz ekologii i poprawy dobrostanu zwierząt. Hobbystycznie studiuje komunikację i zachowania zwierząt. Kocha obserwować przyrodę i czerpać z niej inspiracje.

Wojciech Hildebrand

dr n. wet. Wojciech Hildebrand

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu (1994 r.), w latach 1994-2014 pracował na stanowisku ordynatora w Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Obszar zainteresowań zawodowych: choroby wewnętrzne psów i kotów, diagnostyka laboratoryjna oraz przede wszystkim onkologia ze szczególnym uwzględnieniem chemioterapii chorób nowotworowych. W latach 2010 i 2011 odbył staże zagraniczne w specjalistycznych weterynaryjnych ośrodkach onkologicznych w Holandii (Terneuzen) i na Słowenii (Postojna). Członek ESVONC (Europejskie Stowarzyszenie Onkologów Weterynaryjnych). Autor i współautor ponad 100 publikacji i doniesień naukowych, artykułów szkoleniowych i popularyzatorskich a także podręczników akademickich. Prelegent na licznych konferencjach i szkoleniach. Stworzył fakultatywny przedmiot „Onkologia psów i kotów”, który prowadzi od 3 lat na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu dla studentów 5 roku. Od 2005 roku aktywnie działa w samorządzie lekarsko-weterynaryjnym. W latach 2005-2013 był zastępcą Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, a od 2013 roku pełni funkcję Prezesa Rady Dolnośląskiej Izby Lekarsko – Weterynaryjnej i członka Prezydium Rady Krajowej Izby Lekarsko – Weterynaryjnej.

karlik

dr n. wet. Wojciech Karlik

Wojciech Karlik jest adiunktem w Zakładzie Farmakologii i Toksykologii Instytut Medycyny Weterynaryjnej SGGW. Wykłada farmakologię weterynaryjną i farmację dla studentów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW.

W pracy badawczej specjalizuje się w rozwijaniu metod alternatywnych wykorzystujących wątrobę oraz w badaniu wpływu leków na funkcjonowanie wątroby. Jest również konsultantem dla przemysłu, między innymi w zakresie opracowania i wprowadzania na rynek nowych formulacji leków weterynaryjnych i mieszanek paszowych.

Jolanta Łapińska

lek. wet. Jolanta Łapińska

Po ukończeniu studiów weterynaryjnych szczególnie zainteresowała się etologią i zaburzeniami zachowania zwierząt, co poskutkowało ukończeniem kursów zawodowych zoopsychologa oraz trenera psów. Własną praktykę zoopsychologiczną prowadzi od 2008 roku. Specjalizuje się w terapii zaburzeń zachowania psów i kotów. Od 2014 roku pracuje jako zoopsycholog w warszawskim schronisku dla zwierząt Na Paluchu. Prowadzi liczne specjalistyczne szkolenia i seminaria z zakresu etologii i terapii zaburzeń zachowania zwierząt. Organizuje także wykłady wybitnych światowych specjalistów z tych dziedzin. Współpracuje z Akademie für Tiernaturheilkunde w zakresie przygotowywania materiałów dydaktycznych dotyczących terapii zaburzeń behawioralnych u psów i kotów. Jest biegłą sądową z zakresu oceny zachowań zwierząt towarzyszących oraz możliwości ich terapii, a także dobrostanu zwierząt towarzyszących.

Godlo_SGGW_NAPIS_PL_350C_291009

Miejsce konferencji

Wykłady odbędą się w Auli 1 budynek 24 (stara weterynaria) Wydział Medycyny Weterynaryjnej – SGGW !

© 2017 etovet.pl
All Rights Reserved

e-mail: etovet@etovet.pl

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj informacje o nowościach wprost
do Twojej skrzynki e-mailowej.

Zapisując się do newslettera – wyrażasz zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na podany adres e-mail informacji handlowych dotyczących usług oferowanych przez ETOVET.

Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do korzystania z Newslettera. Przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych  jest Centrum Szkoleń Behawioralnych ETOVET Agata Sowińska, 02-791 Warszawa, ul. Na Uboczu 12/1.
NIP 5252363130. 

Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji
usługi Newsletter oraz w celach marketingowych.

Twoje dane są bezpieczne, nigdy nie będą zbierane ani nie zostaną sprzedane do celów marketingowych.